Karo Turczynska Fotografia Noworodkowa

Co do samej sesji – z założenia trwa tyle, ile określiłam w pakiecie, ale może się zdarzyć, że potrwa dłużej – w tym czasie nie tylko robimy zdjęcia, ale także tulimy, nosimy, usypiamy etc. W pomieszczeniu jest ciepło ze względu na maluszka.  Jeśli chcecie zdjęcia wspólne z Dzieckiem, to najlepiej je zrobić na początku lub na końcu sesji. 

Czy Maluszek ma rodzeństwo? Jeśli tak, to w jakim wieku jest dziecko? Najlepiej jest wówczas zrobić takie zdjęcia na początku i zwolnić dziecko z dalszej sesji, bo się zanudzi :). Do zdjęć rodzinnych ubierzcie  koszulki gładkie bez nadruków – najlepiej białe, pastelowe lub ewentualnie czarne. Podczas zdjęć rodzinnych zazwyczaj dziecko jest nagie, więc w miarę możliwości proszę na wszelki wypadek zabrać dla siebie ubrania na zmianę bo wypadki się zdarzają ;).

Na sesję proszę zabrać pieluszki (minimum 5 szt.), wilgotne chusteczki, smoczek (ważne, nawet jeśli na co dzień dziecko mało lub wcale nie korzysta ze smoczka), ulubiony kocyk i jeśli się uda pół małej butelki odciągniętego mleka (lub mleka modyfikowanego). Czasami jest po prostu tak, że dziecko jest już zawinięte i gotowe do stylizacji, a trzeba je jeszcze troszkę dokarmić – więc żeby uniknąć odwijania itd. warto zabrać ściągnięte mleczko lub modyfikowane.  W studiu mam podgrzewacz oraz przewijak. 

Co do samych stylizacji – wszystko będzie już przygotowane, chyba, że chcielibyście zabrać coś pamiątkowego na zdjęcia, albo zależy Wam na stylizacji w jakimś konkretnym kolorze – proszę mnie o tym zawiadomić wcześniej (minimum 24h przed sesją). Ostatnie karmienie powinno się odbyć około 1,5 godziny przed sesją (WAŻNE) i najlepiej gdyby przed sesją dziecko nie spało przez co najmniej 2-3 godziny (możecie je zabawiać itd.). Sesję zaczynamy od nakarmienia dziecka, lub proszę dziecko nakarmić tuż przed wyjściem z domu. 

Bardzo proszę nie ustalajcie przed sesją żadnych wizyt lekarskich, nie róbcie długich przejażdżek samochodowych do sklepu itp. (dzieci lubią spać w samochodzie, a wyspane dziecko przed sesją równa się kłopoty). Jeśli Maluszkowi mocno łuszczy się skórka, warto przed sesją naoliwić lub nakremować ciałko. Wszystko to jest kluczowe dla sesji noworodkowej – zależy nam przecież na tym, żeby dziecko spało spokojnie i żeby nikt się nie stresował kiedy będziemy robić zdjęcia :).

Oczywiście piszę o tym, co by było idealne, ale jeśli nie uda się przygotować według wskazań to będziemy sobie radzić :).